Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj letos realizuje mimo dopravy investice v hodnotě 253 mil. Kč

13. 12. 2013

Liberecký kraj v letošním roce investuje mimo dopravních staveb (607 mil. Kč) také do dalších 45 akcí za 253 mil. Kč. Jedná se zejména o budovy školských, kulturních a sociálních zařízení. Tyto investiční akce spadají do oddělení investic, které je pod náměstkem hejtmana LK pověřeným řízením resortu ekonomiky, investic a správy majetku Markem Pieterem.

 

Navýšili jsme kapitálové výdaje oproti roku 2010 a 2011 o 2%. Více peněz mohlo jít do investic díky úsporám dosažených v rozpočtu a díky úspoře ve veřejných zakázkách (114 mil. Kč),“ vysvětluje ekonomický náměstek Marek Pieter.

 

Přehled realizovaných investic lidé najdou díky aplikaci „Mapa investic“ na webu Libereckého kraje, která funguje od konce září letošního roku. Zde se každý občan Libereckého kraje může seznámit s tím, co se realizuje za investice v Libereckém kraji, kolik ta jednotlivá investice stojí, kdy bude hotová, kdo to staví a případně se podívat i na fotodokumentaci,“ uvádí náměstek Pieter.

 

Investiční akce realizované v roce 2013 – OISNM (příloha)

Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

ekonomika