V krajské knihovně se bude hovořit o podstávkových domech

18. 10. 2013

Dvěma přednáškami pokračuje v rámci Dnů česko-německé kultury ve čtvrtek 24. října od 18 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci cyklus přednášek a seminářů nazvaný Život v podstávkovém domě.

Téma Konstrukce podstávkových domů přednese Jan Pešta z Fakulty architektury ČVUT.  Půjde podle něj o představení vývoje, rozšíření, různých konstrukčních variant a regionálních forem podstávkových konstrukcí. Přednáška nastíní také možnosti citlivých oprav podstávkových domů.

Kateřina Tížková z Krajského úřadu Libereckého kraje se ujme tématu Podstávkové domy – Umgebinde Häuser v Libereckém kraji a v Sasku představí česko-německý projekt „Společně pro zachování podstávkových domů - Zvýšení povědomí a informovanosti“ a příručky „Opravy podstávkových domů“.

„Na závěr krátce shrne aktivity, které se podařilo realizovat v rámci přeshraničního projektu v průběhu let 2010 – 2013 realizovat,“ připomněla Ivana Hujerová, radní pověřená vedením resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova, která se přednášek osobně zúčastní.

Více na:  http://www.kvkli.cz/component/content/article/17-kalendar-udalosti/prednasky/1793-zivot-v-podstavkovem-dome.html

Mobil: 739541588

rozvoj