Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Regionální značky se představily v Senátu

29. 04. 2013

 

Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova ve spolupráci s Asociací regionálních značek, o. s., uspořádala v závěru minulého týdne seminář na téma Regionální značení domácích produktů. Semináře se zúčastnila krajská radní pro regionální rozvoj a evropské projekty Ivana Hujerová.

Dopolední program moderoval jeden ze zakladatelů systému regionálního značení v ČR Tomáš Kažmierski, a zahájil jej senátor Petr Šilar. Dále vystoupila předsedkyně Asociace regionálních značek, Kateřina Čadilová a pět koordinátorů značek z různých regionů ČR.

„Bylo to zajímavé setkání, své zkušenosti přednesli koordinátoři regionálních značek z Orlických hor, Jeseníků, Železných hor, Polabí a Vysočiny. Seznámili nás se svou činností, financováním, jak podporují výrobce ve svém regionu a jaké pořádají akce, které přibližují široké veřejnosti lokální produkty. Tyto zkušenosti se nám jistě budou hodit i při naší práci,“ zhodnotila akci Ivana Hujerová.

Ve druhé neformální části měli účastníci možnost ochutnat lokální speciality, obdivovat regionální výrobky a seznámit se s informačními materiály z většiny z 22 regionů sdružených v Asociaci regionálních značek.


Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

kovar