Benefiční aukce vynesla Nadaci EURONISA 596 050 korun, prodává se dál

26. 11. 2013

V pořadí 17. benefiční aukce se uskutečnila v sobotu 23. listopadu 2013 v reprezentativních prostorách Krajského úřadu v Liberci. Letos se konala ve spolupráci s občanským sdružením VIA TEMPORA NOVA, sdružením pro obnovu zámku Lipová na Šluknovsku.

Aukce se zúčastnil i předseda sdružení Jan Rapin. Podobně jako v předchozích ročnících se i letos dražilo 180 děl, které byly poskytnuty od celkem 113 autorů. Úhrnná cena děl byla 883 000 korun.

Nejdražším dílem letošní aukce se stal cínový objekt s názvem „Bludná duše“ od Olbrama Zoubka. Z původní vyvolávací ceny 23 000 Kč se vyšplhal až na 60 000 Kč. Největší procentuální nárůst z vyvolávací ceny do konečné kupní ceny mělo dílo „Anděl modrý“ od paní Marie Sokolové. Toto keramické dílo se z původních 550 Kč dostalo až na konečných 9 000 Kč.

Celkem se za odpoledne prodalo 114 děl za 596 050 korun. Nevydražená díla je stále možné zakoupit v doprodeji na webových stránkách Nadace EURONISA.

Ještě mnoho dalších významných českých výtvarníků věnovalo do aukce zdarma svá díla a všem také patří poděkování nejen jménem Nadace EURONISA, ale hlavně jménem všech potřebných, kterým v našem regionu každoročně výtěžek z benefiční aukce pomůže zlepšit kvalitu života.

Tradiční konání benefičních aukcí tak za 17 let vyneslo již přes 12  a půl milionu korun. Čistý výtěžek letošní aukce bude použit, stejně jako v minulých letech, zejména na podporu sociálně zaměřených neziskových organizací působících v Libereckém kraji a Šluknovském výběžku.

Vážení,

dovolujeme si Vás oslovit v tento předvánoční čas s návrhem na přispění dobré věci a získání originálního dárku.  Jak možná víte, 23. listopadu se konala tradiční benefiční aukce uměleckých děl. Byl to již 17. ročník a díla, která umělci věnovali nadaci zdarma, byla vydražena v hodnotě téměř 600 000 Kč. Počet děl určených k aukci byl 180 a konečný počet prodaných děl 114. Zbývá tedy ještě 66 děl, které je stále možné zakoupit a přispět tak na podporu sociálních aktivit v regionu.

Chceme Vás požádat, zda byste se mohli (na odkazu uvedeném níže) zadívat na zbylá díla, popřemýšlet zda Vás nějaké nezaujme a pokud ano, zakoupit ho v doprodeji za základní cenu. Věříme, že takto utracené peníze nejsou zbytečným nákladem, protože nejenže obdržíte umělecké dílo, ale rovněž přispějete na projekty neziskových organizací sídlících v české části Euroregionu Nisa.

Nadace EURONISA za 18 let existence rozdělila 26 909 688 Kč a podpořila tak 1 326 projektů 285 neziskových organizací. Benefiční aukce, kterou svým jménem zaštítil hejtman Libereckého kraje Martin Půta, je jedním z hlavních finančních zdrojů nadace. Díky této akci bylo vybráno již více než 12 500 000 Kč a díky Vám může tato částka ještě narůst.

Děkujeme za Váš zájem a čas strávený nad přečtením tohoto e-mailu.

S pozdravem Nadace EURONISA

viz: www.euronisa.cz/IS/pu_data/send_files/File/euronisa_cz/DOPRODEJ_2013.pdf

Další možnost podpoření a podpory bude v druhé polovině prosince, kdy Nadace EURONISA uspořádá zimní část 11. ročníku veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“.

Pro více informací kontaktujte:
Pavel Markovič – PR manažer, manažer sbírky email:
pavel.markovic@euronisa.cz,
tel: 485 102 753, mobil: 604 473 478