Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Střední průmyslová škola stavební v Liberci slaví 60 let

21. 11. 2013

Střední průmyslová škola stavební v Liberci se ke svému letošnímu jubileu dočkala výrazných stavebních a technických vylepšení.

Popřát ke kulatému výročí a vidět provedené stavební úpravy přišly v pátek 15. listopadu za Liberecký kraj jako zřizovatele střední školy krajská školská radní Alena Losová společně s vedoucí odboru školství Jiřinou Princovou.

„Vyměněná okna, rekonstrukce střechy a nové vybavení laboratoře jsou takovým dárkem k šedesátinám školy. Liberecká stavební průmyslovka dlouhodobě plodí kvalitní absolventy  -stavební techniky a geodety, a já jí přeji, aby i díky zlepšenému prostředí ve škole tomu bylo i nadále,“ zmínila při příležitosti oslav Alena Losová.

První provedená stavební akce byla neinvestičního charakteru a šlo o výměnu oken v části školy
v celkové částce 2,7 milionu korun (bez DPH). Další zlepšení představovala investice financovaná
z dotace Regionálního operačního programu Severovýchod zaměřená na vybavení laboratoře pro stavební obory. Ta se uskutečnila nákladem 1,4 milionu korun (bez DPH) a její součástí byla také rekonstrukce dvou učeben ve frontální historické budově školy z roku 1793. Poslední významnější stavební aktivitou letošního roku byla investice do rekonstrukce střechy přístavby za 700 tisíc korun (bez DPH).

„Provedenými rekonstrukcemi se podařilo zamezit zatékání do některých učeben a rovněž destrukci atiky nad částí školy. Rovněž dojde k výraznému šetření při vytápění a neméně podstatnou změnou je i příznivější klima pro žáky v učebnách a tělocvičně,“ pochválil změny ředitel školy Radek Cikl.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

skola