Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zdravotní sestra Jana Bačkovská z českolipské nemocnice má Cenu Florence Nightingale 2013

18. 11. 2013

Česká asociace sester udělila svoji nejvyšší poctu, Cenu Florence Nightingale 2013, Janě Bačkovské jako jediné sestře oboru ošetřovatelství.
Hana Moudrá, předsedkyně dozorčí rady Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, příspěvkové organizace Libereckého kraje, a ředitel NsP Jaroslav Kratochvíl dnes slavnostně poděkovali Janě Bačkovské za výbornou práci pro pacienty i reprezentaci nemocnice.
„Skvělá zpráva, která nás všechny překvapila, protože sestra Jana je nejen pracovitá, obětavá a v krizových situacích umí uklidnit všechny kolem sebe, ale především je nesmírně skromná,“ řekl primář chirurgického oddělení MUDr. Jaroslav Verner.

Podle něj je správné, že celostátní Cenu za ošetřovatelství poprvé získala sestra z „venkova“ a od lůžka. Asociace sester tak jejím prostřednictvím ocenila všechny sestry ČR v přímé lůžkové péči.

Směnová sestra Jana Bačkovská pracuje v českolipské nemocnici 27 let. Celý profesní život zůstala věrná chirurgii, od roku 1993 pak chirurgické JIP.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

kolo