Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Na Dni včely to pěkně bzučelo

27. 05. 2013

V Ekocentru v Oldřichově v Hájích to v sobotu 25. května bylo jako ve včelím úlu. Proběhl tu totiž již  9. ročník Krajského Dne včely a mladých včelařů, kterého se i za velmi chladného počasí zúčastnilo na 600 návštěvníků.

„Letošní ročník byl zaměřen na méně známé, ale velmi důležité, opylovače rostlin. Vedle včel se mohli návštěvníci prostřednictvím rozmanitých aktivit dozvědět leccos zajímavého třeba i o motýlech, vosách či sršních,“ přiblížil hlavní téma sobotní akce ředitel ekocentra Radek Hromádka.

Přírodovědná laboratoř nabídla pozorovatelům opylovače pod binokulárními lupami, přiblížila jejich barevné preference v říši květin a byl zde vysvětlen proces opylování. Jinde  mohli zájemci nahlédnout do včelího úlu a například zjistit, proč jsou žlutohnědé a černé proužky tak populární. Řadě aktivit vévodili motýli – ty si mohli návštěvníci vyrobit z papíru, nebo nechat namalovat na obličej.

„V rámci Dne včely byla také poprvé představena nová učebna s interaktivními prvky zaměřenými na včely a včelaření,“ doplnil Radek Hromádka.

Na Dni včely nechyběly ani doprovodné akce jako hudební vystoupení, pohádka nebo prezentace Středního odborného učiliště včelařského z Nasavrk. Tím nejcennějším ale byla možnost osobního setkání se zkušenými včelaři, kteří ochotně odpovídali na otázky a s nadšením prezentovali svůj koníček.

 

Fotogalerii z akce najdete na:  

http://www.strevlik.cz/nase-galerie/den-vcely-2013


Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

ul

Sklizeň ovoce v Libereckém kraji (v t)
Sklizeň zeleniny v Libereckém kraji (v t)